Szkolny konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas IV - VIII „Książki warte polecenia”

21 grudnia 2021

Szkolny konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas IV-VIII „Książki warte polecenia”

Na przełomie listopada i grudnia odbył się szkolny konkurs czytelniczo–plastyczny dla klas IV-VIII „Książki warte polecenia”.

Organizatorem była biblioteka szkolna we współpracy z panią Julią Jabłońską.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży szkolnej.

Do naszych rąk trafiły piękne, pomysłowe, kreatywne plakaty polecające wartościowe i ciekawe książki. Uczniowie docenili takie książki jak: "Gorzka czekolada", "Awiatorzy", "Harry Potter", "Kamienie na szaniec", "Ptaki Polski".

Nasi czytelnicy wybierając te książki pokazują swoje różnorodne i nietuzinkowe zainteresowania. Jesteśmy zachwyceni.

Nagrody książkowe trafiły do rąk:

• Jakuba Gromadzkiego – 4a,
  • Piotra Krzyżańskiego – 8e,
  • Rafała Samoloąga – 7f,
  • Mai Szymków – 7d,
  • Alicji Ważny – 4c.

Gratulujemy laureatom i zachęcamy wszystkich do czytania książek, trzymając się złotej myśli „Czytam, więc jestem”.